Kanada Üniversiteleri


Kategoriler: Sponsor

Kanada üniversiteleri öğrencilere prestijli ve tüm dünyada geçerli eğitim programları sunmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni sunuyor olması tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisidir. Dünyanın en iyi üniversitelerine baktığımızda karşımıza birçok Kanada üniversitesi çıkmaktadır.


Reklamlar

Kanada üniversite başvurusu yapmak ve eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimiyle öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Neden Kanada Üniversiteleri

Pratik Odaklı: Kanada üniversiteleri eğitim süresince öğrencilere pratik eğitim programları sunmaktadır. Öğrencilerin derse katılımı, seminerler ve tasarım odaklı eğitimler sunulmaktadır. Eğitim süresince staj yapma imkanı sunulması en büyük avantajdır.

Küresel Entegrasyon: Kanada üniversitelerinden mezun olan öğrenciler iş dünyasında büyük saygınlıkla karşılaşmaktadır. ülkedeki üniversitelerin büyük uluslararası şirketler de dahil olmak üzere 5.000’den fazla ortaklık anlaşması vardır. Kanada’da üniversite eğitimi alan öğrenciler bir adım önde başlamaktadır.

Eğitim Maliyetleri: Özellikle alternatifi ülkelere kıyasla yurtdışındaki alternatiflerine oranla çok daha avantajlı eğitim maliyetleri sunulmaktadır.Bunun yanı sıra Kanada üniversiteleri teknolojik kampüslerde eğitim sunmaktadır.

Çift Dilde Eğitim: İngilizce ve Fransızca Kanada’nın anadilleridir. Öğrenciler ister İngilizce, isterlerse Fransızca eğitim almaktadır.


Reklamlar

Kanada Üniversite Kabul Şartları

Kanada üniversiteleri merkezi bir sınava bağlı değildir. Bunun yerine öğrencilerin başvuruları ve ilgili üniversitenin değerlendirmesiyle kabul gerçekleştirilir.

  • Önde gelen üniversiteler için ortalamanızın 80 ve 80’in üzerinde olması büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  • IELTS yada TOEFL sınavlarından başvurulacak programa göre bir skor elde etmek gerekmektedir. (Kanada Dil Okulu PATHWAY programlarına katıldığınız takdirde sınava girmenize gerek kalmaz.)
  • Birçok bölüm AP yada IB dersleri şartı koşabilir.
  • Okullar hangi bölümde eğitim alacağınıza bakmaksızın başvurularda CV istemektedir.
  • Bazı bölümlerde Portfolyo hazırlamanız gerekmektedir.
  • Resmi Transkript ve Diplomalarınız.

 Kanada Üniversiteleri Başvuruları Ne Zaman ?

Kanada üniversitelerine başvuru işlemleri en az 3-4 ay öncesinden gerçekleştirilmelidir. Kanada üniversite bölümlerine kabul edilmek için okulla birçok görüşme yapılması gerekmektedir.
Kanada üniversite fiyatları ve diğer bilgilere ulaşmak için: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-universiteleri.html

Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)
13 Haziran 2020 Cumartesi
Reklamlar